Hlavní partner

 

Partneři

 

 

 

 

 

Home Rozhovory Rozhovory Rozhovor s Dominikem Pluhařem vítězem skupiny E2-volná.
Rozhovor s Dominikem Pluhařem vítězem skupiny E2-volná. Tisk Email

Ahoj Dominiku,

představ se fanouškům KP

 

 

Ahoj Vláďo, je mi 23 let a závodím s naftovým Golfem IV 4x4, když nebudu počítat jedno léto, kdy jsem jel pár sprintů na letišti, tak toto byla moje třetí závodní sezóna a první “celá” sezóna na Krušnohoru. Auto skládám, stavím a udržuju v bojeschopném stavu v garáži v rodinném domě s pomocí kamarádů. Jmenovitě bych rád zmínil Matese, to je takový můj kamarád do deště a to moje paličaté zapálení do závodění se mnou na 100% sdílí, Pavla, který se pod tím autem také naválel strašné množství hodin, Jirka, Ivoš, Tomáš, Kuba, Vojta, Dominik... David, který tráví hodiny a hodiny na mezích a závody natáčí, a pak hodiny a hodiny za počítačem a stříhá videa... a samozřejmě můj táta, tomu děkuju, protože mi už nesčetněkrát pomohl a pomáhá, a bez něj nejenom, že bych nikdy nemohl být takhle daleko, ale ani bych nikdy nezávodil, a také moji mamince, které ačkoliv každý můj závod zešedivý jeden vlas, tak že mě podporuje, má pro mě pochopení a vždycky se za mnou přijedou s tátou podívat. A nesmím zapomenout na moji skvělou přítelkyni Míšu, kterou to baví, která mě podporuje a která mě doprovází na každém závodě. Jednoduše řečeno, BDT Racing je taková parta bláznů z vesnice, která si jde tak trochu svoji vlastní cestou. Rád bych Vám všem, kteří máte jakýkoliv podíl na tom, že se můžu postavit na start tímto moc poděkoval. Pokaždé, když stojím na bedně, tak tam stojíte všichni se mnou.

Jak bys zhodnotil sezónu 2020?

Myslím si, že budu jediný, který byl vlastně rád, že se začátek sezóny takhle odložil, protože v zimě bylo auto rozebrané na holou káru, dělal se rám a probíhala přestavba v “opravdové” závodní auto. No a jak je u mě už tak nějak zvykem, že vše dělám na poslední chvíli, tak jsme to tak tak složili na odloženou Sosnovou. Upřímně řečeno i přesto, že byla sezóna zkrácená, pro pořadatele zkomplikovaná, tak ale pro mě na 100% užitá a s úžasnými výsledky. Dokonce jsem si v ní odbyl svoji první závodní bouračku, která naštěstí sezonu neukončila.

Řekni nám něco zajímavého o sobě.

Nejzajímavější je dle mého názoru můj závodní začátek. Tenhle Golf bylo v 18 letech moje první auto, které mi několik let věrně sloužilo na denní ježdení. Můj úplně první závod co jsem kdy jel, tak byla Sosnová 2018, kdy byl Golf kromě úprav na motoru a semislicků zcela sériové auto. V dopoledním závode jsem se snažil nějak skamarádit s tratí a v odpoledním závodě jsem si s nim v kategorii Hosté přivezl neuvěřitelné první místo. Půl roku jsem s tím autem nejel, protože jsem předělával motor a dělal celolak a už ani nevím proč, ale z nějakého důvodu jsem si dal do hlavy, že si tu Sosnovou chci zkusit, jinak jsem žádné plány závodit neměl. Poprvé dal Golf hlas v den závodu v 5 ráno, ujel jsem pár km kolem komína, jestli je všechno ok, a s kruhy pod očima jsem vyrazil směr Sosnová. Že se mi tím dnem změnil život a jakým směrem se osud Golfa začal od té doby ubírat, snad asi nemusím říkat...

Jaké máš plány na novou sezónu?

Určitě přes zimu dám do kupy zevnějšek, protože po těch dvou ranách, které jsem letos měl (kromě té v neděli v Úterý , jsem ještě na pravé zadní kolo potkal v Bělé pod Bezdězem strom), a samozřejmě priorita byla, abych mohl co nejdříve jet, blatníky dostaly jenom kladivem, aby se vešla kola. A ačkoliv jsem na začátku sezóny měl z techniky velkou radost, tak teď už mám v hlavě zase další úpravy, určitě půjdu do další sezóny do jiného podvozku, protože tenhle už přestává stíhat a rád bych dal dozadu samosvor, protože vždycky na výjezdech ze zatáček jenom nadávám. A celou sezónu si pohrávám s myšlenkou ještě trochu posunout výkon, ale to už je taková moje nemoc, tak uvidíme, jestli k tomu dojde .

Co se závodů týče, tak určitě se uvidíme na Sosnové, moc se mi líbilo v Úterý, to bych rád jel zase. Když letos vyjde Ještěd, tak tam budu na 100%, protože to mám 2km za barákem a tu trať miluju. Ohledně ostatních kopců, tak záleží jak se mi to bude překrývat s Rally Hradec Králové, které jezdím primárně. A samozřejmě v Mostu, to už je tradiční rozloučení se sezónou, kde si odpočnu ... když se mi to povede, tak bych rád obhájil první místo v kategorii a takové moje přání je být v top 3 absolutně na nějakém kopci... a nerad bych to zakřiknul, protože 5 let po sobě mi to nevyšlo, ale možná, když tahle ošklivá doba dovolí, tak pojedu jeden náročný podnik v únoru .

Chtěl bys nám říct něco závěrem?

Závěrem bych chtěl ještě poděkovat Tobě Vláďo, společně s celým týmem Krušnohorského poháru, že nám dáváte možnost se takhle hezky svést, v příjemné atmosféře a na krásných tratích, musím poděkovat i všem soupeřům, kteří mě nutí jít stále dopředu a zároveň doufám, že to takhle hezky bude fungovat i další a další sezóny.

Děkuji vám za rozhovor Vláďa

 

PřihlášeníPřihlášky k závodům

Partnerské kluby

Mediální partneři

 

Záchranné složkystatistika

Členové : 1002
Obsah : 1772
Počet zobrazení článků : 3359115

Navigace

Nejčtenější

Statistika

Právě připojeni - hostů: 69 

Založeno na Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.