Hlavní partner

Partneři

Home Rozhovory Rozhovory Rozhovor s Jirkou Webingerem vítězem skupiny E1 do 950ccm.
Rozhovor s Jirkou Webingerem vítězem skupiny E1 do 950ccm. Tisk Email

Ahoj Jirko rád bych s tebou udělal rozhovor pro fanoušky KP.

Představ se fanouškům KP

Už téměř 75 let se jmenuji Jiří Webinger, a od malička vše co má kolečka mám rád. Díky trabantů se se svojí postavou a váhou mohu postavit na start závodu. Jezdím pro radost a pro peníze, které mohu utratit při závodech.

Mám rád závody všeho druhu a do kopce nejvíce. Neboť jsou z kopce nejkrásnější výhledy do údolí.

Krušnohor je bezva parta - a o tom to je. Já díky rodině a kamarádům, kteří se také zúčastňují závodů, mám svůj tým

WEBITRABI, ale bohužel část týmu je na mateřské a vyrábí nové závodníky a závodnice.

Jak by jsi zhodnotil sezónu 2020?

Jak zhodnotit rok 2020, je velmi těžké, neboť díky omezením se jelo jen polovina závodů. Přesto bych chtěl poděkovat

vedení závodu a úsilí, které museli vynaložit, aby se mohlo odjet alespoň polovic závodů, škoda, že nás jezdí tak málo ve třídě.

Řešením by bylo jezdit v jiné skupině, ale jsem trabaňták.

Řekni nám něco zajímavého o sobě.

Celý život se točím kolem motorizmu, jinak jsem v mládí dělal i jiné sporty : např. dálkové plavání, jízda na kole,

létání na větroni, dálkové pochody. V roce 1977 jsem začal jezdit soutěže až do roku 1990, kdy jsem začal podnikat a se sportem

jsem skončil na celých dvacet let. V soutěžích jsem získal mnoho vítězství, byl jsem 4x vyhlášen mistrem ČSSR v automobilových

soutěžích a získal jsem titul Mistr sportu ČSSR a nejlepší motoristický sportovec Prahy za klub ASK Stavby Praha, pod vedením

Viktora Mráze. Zároveň jsem také jezdil 4 roky za tovární tým Zwickau, kde jsem získal ocenění nejlepší zahraniční jezdec

na Trabantu. V krošnohorském poháru se mi podařilo 3x zvítězit absolutně, díky trabantu a jeho rychlosti a spolehlivosti.

Jaké máš plány na novou sezónu?

V roce 2021 zase TRABANT, trochu nové techniky, motor 800, pětikvalt.

Chtěl by jsi nám říct něco závěrem?

Hlavně ať jsme všichni zdraví a můžeme závodit. Všem lidem přeji krásné svátky a do nového roku hodně pohody,zdraví

a závodnického štěstíčka. Ať nám parta kolem krušnohoru dělá radost . Díky Láďovi a lidem z vedení můžeme tento sport

provozovat. Kdo nic nedělal, tak neví co je to za starosti.